O kuchařce, průvodci a programu

Tato kuchařka vznikla na základě mého "šoku" na přednášce paní doktorky Hodkové. Vyprávěla příběhy svých kientů, celiaků, s Crohnovou chorobou a s dalšími autoimunitními onemocněními, kteří i při přísném režimu bezlepkové diety se postupně zhoršovali.

V hlavě mi naskakovali moji klienti, kteří i přes přísná stravovací pravidla a očistné kůry se stále potýkali se zdravotními problémy, které se střídavě zlepšovaly a zase zhoršovaly.

Když paní doktorka nám na závěr dala testy, jak jsme na tom s naším střevem a tudíž jakou máme "šanci" onemocnět autoimunitní chorobou, nenašel se nikdo, kdo by nebyl v ohrožení.

Řešení nám doporučila na závěr - vynechat zánětlivé potraviny, alespoň na 1-3 měsíce dle závažnosti našeho stavu a projít protizánětlivým programem dle AMY MYERS MD.

Okamžitě jsem věděla, že zde je řešení jak pro mě, tak pro mé klienty. Obstarala jsem si dostupné materiály a knihy a 3 měsíce doslova ležela v jejich studování. Knihy jsou koncipovány do amerického prostředí a měla jsem problém se ztotožnit s celým programem. Bylo mi jasné, že pro většinu klientů bude tato cesta složitá.

Proto jsem se rozhodla sestavit kuchařku se základními recepty, aby každý mohl nějak začít, neboť začáteční změny jsou nejtěžší. Pozdějí, až poznáte, že se cítíte lehčí, máte více energie, jídlo je chutné, začnete sami experimentovat a vařit z potravin doporučených, ty zakázané vám nějak přestanou chutnat.

Kuchařku si můžete objednat přes e-shop zde

Do ukázky můžete mrknout zde.

Při procházení protizánětlivým programem s klienty, mi bylo jasné, že ne každému je vše jasné a stále  jsem vysvětlovala co a jak.  Proto vznikl i Průvodce programem - jakýsi manuál, kde najdete vysvětlení, doporučení, odkazy a tipy jak se projíst ke zdraví.

V Programu najdete celý očistný proces, krok za krokem s doporučeným doplňky, které jsou vyzkoušené a dostupné u nás.